Tworzenie aplikacji na tablet

Tworzenie aplikacji na tablet odbywa się w trakcie jego przygotowywania do użytku. W takim przypadku projektanci zapoznają się z danymi technicznymi urządzenia, jego specyfiką i przeznaczeniem. Stworzą tzw. aplikacje samodzielne, z których można korzystać niezależnie od dostępu do Internetu. Należą do nich edytory tekstów, arkusze kalkulacyjne, notatniki czy kalkulatory. Najprostsze z tych aplikacji będą dostępne przez cały okres korzystania z tabletu, inne natomiast jedynie na mocy obowiązującej licencji, po której wygaśnięciu trzeba będzie dokonywać zakupu klucza licencyjnego. Zainstalowane zostaną także na tablecie najprostsze gry, takie jak: pasjans czy krecik, które nie zajmują na nim zbyt wiele miejsca. Na nowoczesnym tablecie nie zabraknie także aplikacji służących do robienia i edycji zdjęć oraz nagrywania obrazu i dźwięku. Koszt wykonania wszystkim tych aplikacji zostanie wliczony w ogólny koszt zakupu tabletu.

Tworzenie aplikacji, przeznaczonych na tablet, odbywa się także po dokonaniu analizy rynkowej, określającej zapotrzebowanie klientów na nowe aplikacje. Takie aplikacje tworzone są na wyraźne zamówienie bądź po akceptacji pomysłu przedstawionego przez jednego z pracowników. Przy zakupie takiej aplikacji sam klient będzie musiał sprawdzić, czy dana aplikacja będzie odpowiednia dla posiadanego przez niego sprzętu.

Twórcy aplikacji określą jedynie wszystkie jej parametry i ilość miejsca na dysku, jakiego potrzebuje, aby działać w sposób sprawny. Tworzenie aplikacji przeznaczonych na tablet opiera się przede wszystkim na intencji usprawnienia codziennego życia klienta. Najczęściej pojawiają się, bowiem aplikacje w formie kalendarza, w którym można zapisywać wszystkie zaplanowane zdarzenia, a także listy kontaktów.

 

Tworzenie aplikacji związane jest z określonymi kosztami, dlatego użytkownik tabletu najczęściej ściąga potrzebne sobie aplikacje z Internetu, a potem korzysta z nich na bazie dostępnego połączenia z siecią, bądź w wersji offline, jeżeli taka możliwość przewidziana jest w licencji produktu. Kupuje klucze licencyjne jedynie do takich programów, które są mu niezbędne. Nie jest w stanie zamówić dla siebie takiej aplikacji, która będzie dostosowana wyraźnie do jego potrzeb i upodobań, ale może skorzystać z kreatora aplikacji, który pozwoli na samodzielne przygotowanie szaty graficznej i przeprowadzi przez kolejne etapy tworzenia aplikacji, a jedynym kosztem będzie ewentualna wysyłka do sklepu. Taka możliwość dotyczy wprawdzie niewielkich aplikacji, przygotowywanych zwłaszcza na użytek własny, ale może się okazać bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla użytkownika tabletu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *